Prywatna Pożyczka skierowana jest do firm oraz osób prowadzących działalność gospodarczą, które nie mogą otrzymać finansowania bankowego lub potrzebują szybko większej gotówki. Pożyczka hipoteczna jest prostym sposobem na pozyskanie środków finansowych - bez wymogu minimalnego okresy prowadzenia działalności gospodarczej czy posiadania zdolności kredytowej.

Korzyści prywatnej pożyczki hipotecznej:

- bez badania zdolności kredytowej,
- bez badania w BIK i KRD,
- bez zaświadczeń z ZUS i US.

Finansowanie pochodzi ze źródeł pozabankowych dlatego podstawowym kryterium decydującym o udzieleniu pożyczki jest ocena wartość przedmiotu zabezpieczenia, a nie jak w przypadku banków zdolność kredytowa. Atutem pożyczki jest uproszczona procedura oraz elastyczność.
Wymogiem starania się o finansowanie jest dysponowanie nieruchomością, która będzie stanowić zabezpieczenie. Jako zabezpieczanie akceptowane są nieruchomości komercyjne i mieszkaniowe. Nieruchomość proponowana jako zabezpieczenie może być własnością osoby trzeciej.

Prywatna Pożyczka - Prywatna Pożyczka Hipoteczna to pożyczka, której zabezpieczeniem jest nieruchomość. Zabezpieczenie takie polega na ustanowieniu hipoteki poprzez dokonanie wpisu w księdze wieczystej prowadzonej dla nieruchomości. Wpis zabezpiecza pożyczkodawcę i widnieje w księdze wieczystej do czasu spłaty pożyczki.

Pozabankowe pożyczki hipoteczne zwykle wiążą się z mniejszą liczbą formalności, które należy spełnić. Część firm pożyczkowych nie wymaga od zaświadczeń o dochodach czy zatrudnieniu, nie będzie telefonowała do Twojego miejsca pracy, a nawet nie będzie przykładała wagi do Twojej negatywnej historii kredytowej i wpisów w BIK. Zwykle jedynymi dokumentami, jakich wymagają firmy pozabankowe, są te dotyczące nieruchomości i Twojego prawa do niej.

Tak, można uzyskać Prywatną Pożyczkę pod własnościowe mieszkanie spółdzielcze jeżeli posiada się dokument potwierdzający prawo własności do mieszkania oraz wydruk z CEIDG dla działalności gospodarczej. Na tej podstawie przeprowadzamy proces udzielania finansowania.
Przy udzielaniu  Prywatnej Pożyczki pod zastaw lokalu głównym kryterium jest jego dochodowość. Pod uwagę brane są miejscowości powyżej 20 tys. mieszkańców lub w miejscowości turystyczne.
Aby dostać Prywatną Pożyczkę Hipoteczną trzeba przede wszystkim być właścicielem nieruchomości (lub współwłaścicielem),  nieruchomość powinna znajdować się w miejscowości powyżej 10 tys. mieszkańców lub w miejscowości atrakcyjnej turystycznie.

Nie ma opłat wstępnych. 
Rozpatrzenie wniosku dotyczącego Prywatnej Pożyczki Hipotecznej jest bezpłatne. Co więcej, prowizja od udzielonej pożyczki może być kredytowana.
LTV (z ang. loan to value) to wyrażony procentowo współczynnik pomiędzy wysokością Pożyczki, a wartością zabezpieczenia. Przykładowo jeżeli pożyczkodawca akceptuje maksymalny LTV na poziomie 50% oznacza to, że przy zabezpieczeniu wartości 1 mln zł, możliwa będzie pożyczka w wysokości nie większej niż 500 tys. zł.